ДНІПРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕ.pdf
Навчальна програма АЛС.pdf
Навчальна програма травма 701 кафедра.pdf
Навчальна програма БЕМД 09.12.-13.12.24.pdf

Робочі програми з симуляційних тренінгів

НП - шок.pdf
НП-токс..pdf

Шановні колеги!

На кафедрі проходять наступні симуляційні тренінги та цикли спеціалізації та медичного стажування

Симуляційний тренінг: «Інтенсивна терапія шоків на догоспітальному етапі»

Тривалість курсу: 4 дні

Для кого: лікарям-слухачам 222 Медицина, 228 Педіатрія (спеціалізація - Акушерство і гінекологія, Анестезіологія, Загальна практика – сімейна медицина, Комбустіологія, Медицина невідкладних станів, Неврологія, Нейрохірургія, Ортопедія і травматологія, Терапія, Хірургія, Дитяча анестезіологія, Дитяча гінекологія, Дитяча неврологія, Дитяча нейрохірургія, Дитяча ортопедія і травматологія, Дитяча хірургія, Педіатрія). 

Опис курсу: навчити лікарів-слухачів використовувати в повсякденній роботі алгоритми надання екстреної  медичної допомоги пацієнтам із різними видами шоків на догоспітальному етапі та діяти відповідно міжнародним протоколам надання допомоги.

Окреслені задачі будуть реалізовані переважно у режимі лекцій-дискусій  і Вас чекає велика кількість практичних відпрацювань в симуляційних сценаріях із застосуванням всього необхідного обладнання та манекенів. Курс побудовано на основі сучасних підходів до надання невідкладної допомоги у пацієнтів із різними видами шоку та враховуючи сучасні тенденції в наданні допомоги на догоспітальному етапі.

Симуляційний тренінг: «Менеджмент критично хворого пацієнта з отруєнням екзогенними токсикантами та бойовими отруйними речовинами»

Тривалість курсу: 4 дні

Для кого: лікарям-слухачам 222 Медицина, 228 Педіатрія (спеціалізація - Акушерство і гінекологія, Анестезіологія, Загальна практика – сімейна медицина, Комбустіологія, Медицина невідкладних станів, Неврологія, Нейрохірургія, Ортопедія і травматологія, Терапія, Хірургія, Дитяча анестезіологія, Дитяча гінекологія, Дитяча неврологія, Дитяча нейрохірургія, Дитяча ортопедія і травматологія, Дитяча хірургія, Педіатрія).  

Опис курсу: навчити лікарів-слухачів використовувати в повсякденній роботі алгоритми надання допомоги пацієнтам із отруєнням екзогенними токсикантами та бойовими отруйними речовинами та діяти відповідно Наказам МОЗ України та відповідним міжнародним протоколам надання допомоги на догоспітальному та ранньому шпитальному етапі. 

Окреслені задачі будуть реалізовані переважно у режимі лекцій-дискусій  і Вас чекає велика кількість практичних відпрацювань в симуляційних сценаріях із застосуванням всього необхідного обладнання та манекенів. Курс побудовано на основі сучасних підходів до надання невідкладної допомоги у пацієнтів із мінно-вибуховою травмою в умовах використання бойових отруйних речовин та використання зброї масового ураження.

Симуляційний тренінг " «Розширений алгоритм надання допомоги при педіатричній травмі»"

Тривалість курсу: 5 днів.

Для кого: Лікарі-слухачі за фахом "Медицина невідкладних станів", Дитяча анестезіологія, Анестезіологія, Хірургія, Ортопедія і травматологія, Дитяча хірургія.

Опис курсу: На курсі будуть відпрацьовуватися клінічні сценарії надання екстреної медичної допомоги постраждалим дітям з політравмою на догоспітальному та ранньому госпітальному етапах, розширено будуть опрацьовані питання особливостей дитячої травми та підходів до мінімізації наслідків травми у різних вікових групах. Крім того, з урахуванням реалій часу буде приділено особливу увагу роботі із дітьми, що постраждили від мінно-вибухової травми. Окреслені задачі будуть реалізовані переважно у режимі лекцій-дискусій  і Вас чекає велика кількість практичних відпрацювань в симуляційних сценаріях із застосуванням всього необхідного обладнання та манекенів. Курс побудовано на основі сучасних підходів до лікування травми у дітей. 


                                                                                                                                                                                           

Симуляційний тренінг "Універсальний алгоритм проведення розширених реанімаційних заходів у дорослих"

Тривалість курсу: 5 днів.

Для кого: Медицина невідкладних станів, Анестезіологія, Кардіологія, Дитяча анестезіологія, Хірургія, Терапія, Загальна практика-сімейна медицина, Педіатрія.

Опис курсу: На курсі Ви опануєте методику обстеження критичного пацієнта, навчитеся виконувати розширені реанімаційні заходи у дорослих на догоспітальному та ранньому госпітальному етапах, надавати невідкладну допомогу при окремих невідкладних станах у дорослих, що можуть призвести до раптової зупинки кровобігу

_______________________________________________________________________________________________________________________________

Симуляційний тренінг: «Надання допомои пацієнтам з політравмою в умовах мирного та воєнного часу»

Тривалість курсу: 5 днів.

Для кого: Лікарі-слухачі за фахом Медицина невідкладних станів, Анестезіологія, Хірургія, Травматологія та ортопедія, Нейрохірургія,

Отоларингологія, Офтальмологія, Терапія, Загальна практика - сімейна медицина, Акушерство і гінекологія, Хірургічна стоматологія, Щелепно-лицева хірургія. 

Опис курсу: На курсі будуть відпрацьовуватися клінічні сценарії надання екстреної медичної допомоги постраждалим пацієнтам з політравмою на догоспітальному та ранньому госпітальному етапах в умовах надання допомоги цивільному населенню, під час обстрілів, а також на етапах медичної евакуації. Крім того, з урахуванням реалій часу буде приділено особливу увагу роботі пацієнтами, що постраждили від мінно-вибухової травми. Окреслені задачі будуть реалізовані переважно у режимі лекцій-дискусій  і Вас чекає велика кількість практичних відпрацювань в симуляційних сценаріях із застосуванням всього необхідного обладнання та манекенів. Курс побудовано на основі сучасних підходів до лікування травми та згідно останнім рекомендаціям з тактичної медицини. 

Симуляційний тренінг: «Базова екстрена медична допомога»

Тривалість курсу: 5 днів

Для кого: лікарям-слухачам зі спеціальностей 222 Медицина (спеціалізація - Акушерство і гінекологія, Анестезіологія, Загальна практика – сімейна медицина, Комбустіологія, Медицина невідкладних станів, Неврологія, Нейрохірургія, Ортопедія і травматологія, Терапія, Хірургія), 228 Педіатрія (Дитяча анестезіологія, Дитяча гінекологія, Дитяча неврологія, Дитяча нейрохірургія, Дитяча ортопедія і травматологія, Дитяча хірургія, Педіатрія) та молодших спеціалістів з медичною освітою: Лікувальна справа (фельдшери), Медицина невідкладних станів (медсестри/медбрати, фельдшери), Сестринська справа (медсестри/медбрати, акушери, фельдшери).

Опис курсу: Головною метою БЕМД є підвищення спроможності медичних працівників, які здійснюють перший контакт з пацієнтом, надавати якісну допомогу, використовуючи стандартизований підхід до розпізнавання та лікування невідкладних станів.

Завданнями БЕМД є навчання та сприяння:

• оцінці невідкладного пацієнта за допомогою системного підходу ABCDE;

• виявлення та надання ключових методів лікування та процедур для загрозливих життю станів;

• розуміння того, коли і як направляти на лікування вищого рівня. 

Окреслені задачі будуть реалізовані переважно у режимі лекцій-дискусій  і Вас чекає велика кількість практичних відпрацювань в симуляційних сценаріях із застосуванням всього необхідного обладнання та манекенів. Курс побудовано на основі сучасних підходів до надання невідкладної допомоги у пацієнтів із травмами, невідкладними станами, утрудненим диханням. Курс проводиться під егідою Всесвітньої організації охорони здоров'я.